باشگاه خبرنگاران خبری ها
 • کد خبر : 34099
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ دی, ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۵
 •   

  از تلاش برای آشوب خیابانی تا ۶۵ هزارخبر منفی از دانشگاه و پیشنهاد گزینه حامی فتنه برای ریاست

  اساتید و فعالین دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان از تلاش فتنه گران در سال ۸۸ برای کشیده شدن اغتشاشات دانشگاه به کف خیابان خبر دادند. به گزارش خبری ها به نقل از عصر هامون، به مناسبت دهه بصیرت با حضور اساتید و فعال دانشجویی به واکاوی جریانات سال ۸۸ در دانشگاه سیستان و بلوچستان پرداخت. […]

  اساتید و فعالین دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان از تلاش فتنه گران در سال ۸۸ برای کشیده شدن اغتشاشات دانشگاه به کف خیابان خبر دادند.
  به گزارش خبری ها به نقل از عصر هامون، به مناسبت دهه بصیرت با حضور اساتید و فعال دانشجویی به واکاوی جریانات سال ۸۸ در دانشگاه سیستان و بلوچستان پرداخت.
  حجت الاسلام عبدالرضا پور ذهبی مسول نهاد رهبری دانشگاه سیستان و بلوچستان، دکتر غلامرضا نوری استاد دانشگاه سیستان و بلوچستان و علیرضا کیخا نویسنده و فعال دانشجویی استان به مناسبت حماسه ۹ دی با حضور در دفتر پایگاه خبری عصر هامون در میزگردی سیاسی به بیان خاطرات و وقایع سال ۸۸ در دانشگاه سیستان و بلوچستان پرداختند:

  در سال ۸۸ اغتشاش در کف خیابان در استان دیده نشد
  در ابتدا حجت الاسلام عبدالرضا پور ذهبی نماینده ولی فقیه در دانشگاه با بیان اینکه در کل کشور در انتخابات سال ۸۸ به غیر از تهران دو استان دیگر نیز بیشترین رای را به موسوی داده بود، اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان دومین استانی بود که بیشترین رای را به موسوی داد و در جریان فتنه ۸۸ این استان هماهنگ با استان تهران دست به اغتشاش و آشوب می زدند.
  وی ادامه داد: در ۱۶ سال اخیر در استان برخی مطالباتی از نظام داشتند و یک سری  افراد در سایه این مطالبات رای شان تعریف می شود.
  حجت الاسلام پورذهبی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان را دانشجویان غیر بومی تشکیل می دادند، ادامه داد: یکی از مواردی که اغتشاشی در استان سیستان و بلوچستان بوجود آمد وجود دانشجویان غیر بومی در این دانشگاه بود لذا اغتشاشات سال ۸۸ در استان در کف خیابان مشاهده نشد و تنها در دانشگاه خلاصه می شد.
  مسئول نهاد رهبری دانشگاه سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در جریان انتخابات سال ۸۸ دانشگاه سیستان و بلوچستان از ۲۲ خرداد تا ۲ تیر هر شب بحث و جدل و شلوغی و تحرکات بود و راهپیمایی های داخل دانشگاه که توسط دانشجویان دانشگاه و سایر دانشجویانی که از دانشگاه های دیگر وارد می شدند انجام می شد.

  در اغتشاشات هشتاد و هشت ۶۵ هزار خبر منفی از دانشگاه س و ب انعکاس داده شد
  غلامرضا نوری عضو هیات علمی دانشگاه سیستان وبلوچستان در ادامه گفته های حجت الاسلام پور ذهبی با بیان اینکه دانشگاه سیستان وبلوچستان بستر اتفاقات مخفی است، بیان کرد: در ۲ سال آخر دولت احمدی نژاد ۱۲ نفر از اساتید دانشگاه استان شروع به برنامه ریزی برای انتخابات دهم کرده بودند برای اتفاقاتی که بعد شاهدش بودیم.
  وی در ادامه با بیان اینکه در زمان اغتشاشات ۶۵ هزار خبر منفی از دانشگاه سیستان وبلوچستان بر روی سایت ها انعکاس داده شده بود، افزود: دشمن تمام سعی خود را برای ورود از مرزها به کشور انجام داده بود و چون موفق نشدند از مغز ها استفاده می کردند چون تفکرشان این است که ما نتوانستیم از طریق نظامی ضربه وارد کنیم لذا نرم افزاری وارد شدند که در آنجا هم مایوس ماندن.
  وی در ادامه بیان کرد: بیانات رهبر معظم انقلاب در روز جمعه باعث شد که بسیاری از دانشجویان ارزشی ما در جهت حمایت از بیانات رهبر معظم انقلاب بیشتر از قبل پای کار بیایند.

  دانشگاه سیستان و بلوچستان از سال۷۸ جز دانشگاه های سیاسی کشور بود
  علی کیخا فعال دانشجویی گفت: در زمان اغتشاشات سال ۸۸ نقدی که دانشجویان به اساتید وارد کرده بودند این بود که اساتید حامی فتنه خوب به میدان آمدند ولی اساتید ارزشی خوب پای کار نیامدند.
  کیخا اضافه کرد: از سال ۷۸ دانشگاه سیستان و بلوچستان همیشه جز دانشگاه های سیاسی کشور بوده و هیچ سالی نبوده که انجمن های اسلامی دانشگاه و انجمن تحکیم در شورای مرکزی تحکیم وحدت عضوی نداشته باشند که آخرین عضوشان دبیر انجمن اقتصاد دانشگاه سیستان وبلوچستان بود که  دبیر دفتر تحکیم وحدت در تهران شد و در ۶ دی ۸۸ در تهران به جرم جاسوسی و ارتباط با گروهک نفاق دستگیر شد و متهم ردیف دوم دادگاه سوم حوادث عاشورا بود.
  این فعال دانشجویی بیان کرد: در جریان فتنه  ۳ دانشگاه دیگر استان ( ایرانشهر ، زابل و چابهار) به تبعیت از دانشگاه سیستان و بلوچستان به عنوان یک دانشگاه سیاسی محسوب میشدند و اغتشاش می کردند.
  این نویسنده با بیان اینکه مهم ترین زمان تمرین این دانشگاه ها حوادث سال ۸۸ بود که در خود دانشگاه توطئه طراحی میشد، تصریح کرد: هر اتفاقی که در تهران اتفاق می افتاد دانشگاه سیستان و بلوچستان در کمترین زمان از آن تبعیت می کردند و در اینجا رخ می داد.
  وی اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان تنها استانی بود که شاخه دانشجویی سه ستاد موسوی، احمدی نژاد و رضایی در ۲۴ خرداد ۸۸در محکومیت ها و تجمعات بیانیه صادر کردند  مسولین ستاد دانشجویی آنها این بیانه را امضا کردند.
  این فعال دانشجویی با بیان اینکه پس از انتشار این بیانیه یکی از امضا کنندگان آن بر اثر فشار ها از سوی حامیان فتنه منزوی شد و از جمع آنها کنار گذاشته شد، گفت: پس از آن لیدر تجمعات و محوریت تجمعات را بچه های ستاد کروبی دست گرفته بودند که تند ترین و افراطی ترین بچه های ۲ خردادی که اصلا نظام را قبول نداشتند در این ستاد بودند و عنوان کرده بودند که اگر نظام و مسئولین نظام بخواهند روی خط قرمز های ما دست بگذارند ما روی خط قرمز های نظام دست می گذاریم.

  شعارهای سال ۸۸ را لیدرهای ستاد کروبی مدیریت می کردند
  کیخا با بیان اینکه شعار های فتنه ۸۸ را لیدر های ستاد کروبی مدیریت می کردند ، خاطر نشان کرد: شب دوم بعد از انتخابات و ۲۵ خرداد دو تجمع سنگین در داخل دانشگاه سیستان و بلوچستان رخ داد .در همین روز دانشجویان ارزشی نیز تجمعی را در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار کردند که باتوجه به اینکه احتمال درگیری بین متجمعین این دو گروه وجود داشت دانشجویان ارزشی با قرائت بیانیه ای تجمع خود را پایان دادند اما پس از بیانات و فرامین مقام معظم رهبری در۲۹ خرداد ۸۸ با یک تجمع سنگین از فرامین ایشان حمایت کردند.

  وی ادامه داد: دانشگاه سیستان و بلوچستان از جمله دانشگاه هایی بود که در کل کشور پس از دانشگاه های تبریز و اصفهان و فردوسی مشهد از روز اول تا آخر پای کار بودند و پس از ۲۹ خرداد و بیانات رهبر معظم انقلاب این تجمع ها ریزش پیدا کرد و تعداد تجمع کنندگان کم شد.
  این فعال دانشجویی افزود: در جریان فتنه ۸۸ تلاش زیادی شد که تجمعات داخل دانشگاه به داخل خیابان ها کشیده شود که یکی از شعار های معروفی که ان زمان گفته می شد این بود که برادر بلوچم رای ترا دزدیدند که این اتفاق نیفتاد .
  کیخا ادامه داد: در سال ۸۸ همسایه های اطراف دانشگاه شعار ها و آشوب های دانشجویان را تحمل کردند تا اینکه ۹ دی ماه تحملشان تمام شد و در اقدامی مردمی راهپمایی عظیم ۹ دی  از مزار شهدا آغاز  و درب محل کار یکی از عناصر فتنه خاتمه یافت.

  عده ای از اساتید می خواستند برای کشته های حامی فتنه سبز در دانشگاه ختم بگیرند
  مسول نهاد رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۲۵ میلیون رای در انتخابات ۸۸ داشتیم،  ادامه داد:  فعالیت اساتید اصلاح طلب خیلی بیشتر از اساتید و تشکل های ارزشی بود.
  وی ادامه داد: اصلاح طلبان شب و روز کار می کردند به طوری که همیشه بیانیه و شب نامه داشتند.
  حجت الاسلام پورذهبی اظهار داشت: در شب جمعه قبل از خطبه تاریخی مقام معظم رهبری تعدادی از دانشجویان و اساتید آمده بودند و عنوان می کردند که مسجد دانشگاه را در اختیارشان قرار دهیم تا برای کشته شده های فتنه سبز ختم بگیرند.
  وی اضافه کرد: به برخی دوستان گفتم ختم چه کسانی ؟ کسانی که کشته شدن انقلابی هستند یا غیر انقلابی؟ بعد به دکتر اکبری رییس اسبق دانشگاه سیستان و بلوچستان گفتم اگر این ها در مسجد ختم بگیرند من دیگر در این مسجد نماز نمی خوانم و در نهایت اجازه ندادیم.
  وی گفت: فضایی که حاکم شده بود و قرار هایی که گذاشته بودند با توجه به اعلامیه موسوی قرار بود در تمام کشور فتنه گران مراسم ختم کشته شده های  فتنه سبز را به عنوان این تجمعات و تظاهرات برگزار کنند.

  عده ای از اساتید برای حفظ تجمعات غیبت را مجاز و نمره را برای دانشجو محفوظ داشتند
  دکتر نوری بیان کرد:  یکی از بحث های جدی جریانات ۸۸ نقش اساتید بود که برای تحریک جمعیت شیوه های مختلفی داشتند که این ها به نقل از دانشجویانی است که با آن ها مستقیم در ارتباط بودند که بعد ها متوجه شدیم که اساتید گفتند لازم نیست بیایید کلاس نمره شما محفوظ است.
  این استاد دانشگاه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه  ۳ نفر از اساتید دانشگاه بودند که نقش کلیدی در جریان فتنه در دانشگاه داشتند افزود:  دکتر بریمانی رئیس دانشگاه فرهنگیان، یحیی کاظمی و منصور بیرجندی  افرادی بودند که از سخنرانان اصلی مراسمات بودند.
  دکتر نوری ادامه داد: در جلساتی که با دکتر اکبری  رئیس سابق دانشگاه داشتیم وی عنوان کرده بود من پدر خانواده هستم نمی توانم برخوردی کنم.

  اولین مکانی که بعد پاره شدن عکس امام تظاهرات کرد دانشگاه سیستان و بلوچستان بود
  نماینده ولی فقیه در دانشگاه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه حق مطلب در جریان انتخابات ۸۸ در فضای ارزشی اجرا نشد، اضافه کرد:  انفعال جریان ارزشی در آن زمان به اوج خود رسید موقعیت طوری بود که  بعد از دو روز خود بچه حزب الهی ها که خودشان به احمدی نژاد رای داده بودند  دچار شبهه شدند که نکنند دارند راست می گویند چرا که بسیاری از دوستان ارزشی و حزب الهی میدان را خالی کرده بودند.
  حجت الاسلام پور ذهبی بیان کرد: در جریان فتنه ۸۸ مدعی زیاد بود ولی کسی از بچه های ارزشی به دنبال مطالبه نبود .
  وی ادامه داد: کیفی ترین رای در طول دوران انقلاب مربوط به سال ۸۸ بود که متاسفانه جریان ارزشی مقداری منفعلانه برخورد کرد و اگر سخنرانی مقام معظم رهبری در روز جمعه نبود باعث تاسف است.
  وی گفت: دانشگاه سیستان و بلوچستان اولین مکانی بود که بعد از پاره شدن عکس امام راهپیمایی توسط دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان صورت گرفت.
  نماینده ولی فقیه در دانشگاه تصریح کرد: وقایع سال ۸۸ باید یادآوری شود  تا درس عبرتی برای سایرین باشد.
  فعال دانشجویی اظهار داشت:  ۲ خردادی ها با این که موسوی بیشترین رای را از استان ماآورده بود خیلی تلاش کردند که تجمع ها را از دل دانشگاه ها بکشانند در دل خیابان ها ولی موفق نشدند.
  وی ادامه داد: برخی لیدرها عنوان می کنند رییس دانشگاه باید عوض شود چون یادگار دولت قبل است در حالی که دکتر اکبری رئیس سابق دانشگاه از زمان دولت خاتمی بود و پسر دکتر اکبری  یکی از لیدرهای  انتخابات  بود .

  امروز حامیان فتنه روی کرسی های مسئولیتی نشته اند
  کیخا اضافه کرد: در همان سال ۸۸  رتبه علمی یکی از اساتید حامی فتنه را از استاد یاری به دانشیاری ارتقا علمی می دهد که با اعتراض تعداد زیادی از دانشجویان روبرو شد که دکتر اکبری در پاسخ به دانشجویان عنوان کرده بود دعوای سیاسی یک طرف علم طرف دیگر.
  وی ادامه داد: ۱۶ آذر سال ۸۸ دانشجویان با شعار” بسیجی واقعی همت بود و باکری” ، “نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران” از مسجد تا درب مهندسی راهپیمایی کردند که ما درب مهندسی به مناسبت  این روز به آنها شیرینی دادیم که سرانجام متفرق شدند.
  فعال دانشجویی تصریح کرد: امروز کسانی که معتقد به تقلب و عدم مشروعیت نظام بودند بر روی کرسی های مسئولیتی نشسته اند .
  کیخا گفت: امروز افرادی با گستاخی اعلام می کنند که کسی بیخود می کند به خاتمی بگوید فتنه گر که نباید به این افراد اجازه چنین برخورد هایی را داد.
  این فعال دانشجویی بیان کرد: در سال ۸۸ اصلاح طلبی نبود  که موضع گیری در دفاع از ولایت بکند جز چند نفر که آن ها هم هیچ گاه فتنه را محکوم نکردند .

   

  یکی از حامیان فتنه گزینه پیشنهادی ریاست دانشگاه است
  نوری عضو هیات علمی دانشگاه سیستان وبلوچستان گفت: دانشگاه سسیستان و بلوچستان  یک مرکز سیاسی بوده و هست لذا کارهای فرهنگی با آموزش های سالم کم اتفاق افتاد .
  نوری بیان کرد: دکتر منصوری یکی از افراد حامی و حاضر در جریان فتنه ۸۸ بود اما شنیده ها حاکی از این است که وی یکی از گزینه های پیشنهادی برای ریاست دانشگاه سیستان و بلوچستان است.
  نوری با بیان اینکه  حضرت امام خامنه ای از ۹ دی به عنوان انقلاب دیگری دارد یاد می کند،  تصریح کرد: دکتر روحانی عنوان می کند که به هیچ حزبی تعلق ندارم و اعتدال دارم اما نگاهشان به وزارت علوم یتیم است.
  وی با بیان اینکه دانشگاه سیاسی بد نیست ، افزود: دانشگاه ها نباید باشگاه سیاسی شوند دانشگاه س و ب به عنوان دانشگاه مادر استان شناخته شده است لذا ما باید فضای سالم دانشگاهی، علمی و آموزشی فراهم نماییم .

  علیرضا کیخا فعال دانشجویی در پایان گفت: حماسه ۹ دی حماسه ای از جنس عاشوراست در واقعه عاشورا امام حسین تمام زندگی اش را برای حفظ اسلام به میدان آورد  لذا در سال ۸۸ مردم وقتی احساس کردند که دشمن برای ضربه به اسلام به میدان آمده با همه وجود در حمایت از اسلام و تبعیت از فرامین رهبری به میدان آمدند و بساط فتنه را جمع کردند .
  گزارش تصویری این نشست را می توانید در اینجا ببینید.
  انتهای پیام/

  QR: از تلاش برای آشوب خیابانی تا ۶۵ هزارخبر منفی از دانشگاه و پیشنهاد گزینه حامی فتنه برای ریاست


  نظرات

  تشخیص امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین عناوین

 • راهیان نور
 • داعش تهدید شد/ تیغ فرزندان حیدر بر گلوی داعش
 • سخنان سرلشکر قاسم سلیمانی در مورد شهید مصطفی صدرزاده+صوت
 • پاورپوینت‌ های سیاسی
 • سرود حزب الله لبنان در وصف سرلشکر قاسم سلیمانی+دانلود
 • تصاویر دیده نشده از سردار شهید حاج حسین همدانی
 • فیلم هم قسم شدن شهید صدرزاده با همرزمانش برای نبرد با داعش
 • گریه خانم مجری هنگام خواندن خبر کشته شدگان منا
 • شعر خوانی حاج منصور ارضی در مورد سرلشکر سلیمانی در محضر رهبر انقلاب+فیلم
 • فیلم لحظه کشتار حجاج خانه خدا در منا
 • زن ایرانی که داعش را زمین گیر کرد+عکس
 • فیلم ازدحام جمعیت و کشته و زخمی شدن زائران خانه خدا در منا
 • استیکر های حمایت از کمپین عاشقان پیامبر اعظم(ص)+دانلود
 • فایل صوتی سخنان جنجالی علی مطهری در مورد رفع حصر+دانلود
 • کشته و زخمی شدن صدها زائر بر اثر ازدحام جمعیت در “منا” +تصاویر
 • سنج زنی محمد بحرانی صداپیشه «جناب خان» خندوانه+فیلم
 • لحظه هدف قرارگرفتن کاروان داعش توسط هواپیمای روسی + فیلم
 • روزنامه رویش ملت شهادت سردار همدانی را تایید نکرد!+عکس
 • جوانان دغدغه مند تهرانی و چالشی به نام انحلال
 • متلاشی شدن شبکه بزرگ جوانان تهرانی داوطلب و جهادی
 • اهانت تند روزنامه سعودی به رئیس‌جمهور ایران + سند
 • مدیرکل آموزش و پرورش  استان البرز : با وجود تکنولوژی ،معلولیت محدود نیست ،ما می توانیم
 • علیرضا دبیر جوانان شهر را ضربه فنی کرد
 • در احکامی جداگانه روحانی ۸ عضو شورای رقابت را منصوب کرد
 • واکنش ظریف به اعتراضات درباره دست دادن با اوباما
 • کرج هنوز حرف هایی برای گفتن دارد/کرجی یالان، کرجی گپ وَزِنیم
 • تعداد اعضای اصلی و علی‌البدل شورای شهر تهران کاهش یافت + جزئیات کامل
 • روایت زائر انگلیسی از حج/ نگهبان سعودی گفت مادرت بمیرد هم مهم نیست!
 • واکنش ضرغامی به همدردی مجری شبکه خبر با قربانیان فاجعه منا
 • تنها فیلم منتشر شده از دادگاه بابک زنجانی
 • اعلام اسامی ۱۰۴ جان‌باخته ایرانی فاجعه منا که امروز به ایران منتقل شدند
 • در حاشیه برپایی اولین جشنواره اقوام در البرز / پیش از افتتاح  خبر ساز شد
 • گوشه ای از مراسم تشییع جنازه هادی نوروزی در ورزشگاه آزادی +فیلم
 • کمپین بزرگ مسلمانان عرب‌زبان بر علیه آل سعود
 • فیلم/ اعلام آمادگی محسن رضایی برای شهادت
 • جشن روزجهانی سالمند در کهریزک کرج / کلید صندوقچه تجربه ها ،گوشه چارقد من است یا پرشال تو
 • دادستان البرزمطرح کرد: آلودگی هوا عامل تشدیددومین جرم استان
 • معصومه ابتکار :ایران هفتمین تولید کننده گاز های گلخانه ایست
 • وضع نامطلوب سردخانه محل نگهداری اجساد قربانیان فاجعه منا + تصاویر
 • روایت هولناک حادثه منا از زبان نجات‌یافتگان +فیلم
 • ۱۶ کد مدرسه در ۵ فضای آموزشی: مدارس استثنایی البرز در بحران کمبود فضای آموزشی به سر می برند
 • تصاویر صفحه اول روزنامه‌های شنبه چهارم مهر
 • کشته شدن علی ضیاء در حادثه منا تکذیب شد 
 •  کشاورزان و باغداران شعار مرگ بر آمریکارا در زمین های زراعی باحفظ منابع عملی می کنند
 • آهنگ جدید امیر تتلو بنام شهدا + متن و فایل دانلود
 • کاشت هفته ای۱۴ اصله درخت /حاصل ورزش همگانی در نظر آباد
 • در همایش ملی روزغار پاک در البرزاعلام شد: ۸۰ غار در استان البرز شناسایی شده است /سالانه بیش از یک تن زباله از دل غارها بیرون کشیده می شود
 • تقلید کورکورانه مدیریت شهری کرج از اشتباهات شهردار پایتخت: آقای شهردار!برای تقلید در زیبا سازی ، طرح های شکست خورده  الگوی مناسبی نیستند
 • رییس اتاق بازرگانی استان البرز: امروز مدیریت سرمایه نمی کنیم/اسم نزول خوری را گذاشته ایم مدیریت سرمایه
 • واکنش داریوش سجادی فعال اصلاح‌طلب ساکن آمریکا به توهین حسین مرعشی
 • تشییع و تدفین دو شهید گمنام در بوستان زمزم منطقه ۱۷ تهران+تصاویر
 • پژوهشکده شورای نگهبان: تصویب برجام در مجلس لازم است
 • حضور ۱۹ فیلم ایرانی در پانزدهمین جشنواره «یاری» سوئد
 • همگرایی اصولگرایان معقولانه پیش می‌رود/ انتقادی به دولت
 • یورش سعودیها به مراسم تشییع پیکر شهدای یمنی در استان «الجوف»
 • خبرنگار هلندی برای تأمین امنیت جانی خود بازداشت شد
 • نامه وکیل بابک زنجانی به رئیس‌جمهور
 • فیلم/ نمایش «قربانی» با بازیگری مهدی هاشمی!
 • همایش سه روزه فصل وصل در مشهد مقدس تابستان ۱۳۹۴
 • آغاز فروش بلیت فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله(ص)»
 • خداحافظی مهدی هاشمی با پدر قبل از ورود به زندان اوین +فیلم
 • اعلام جزئیات رشته‌های مورد نیاز و ظرفیت پذیرش آن در آزمون استخدامی آموزش و پرورش
 • دوربین مخفی همراه با کریستیانو رونالدو در سطح شهر
 • کلاهبرداری اینترنتی سه دختر روس از “داعش”!
 • «انتظار بی پایان» فیلم هر شب سینما هشتگرد جدید
 • رییس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز : ۱۰۰ در صد خسارت باغدارن سیل زده البرزی جبران می‌شود
 • در جلسه شورای بحران البرز مطرح شد؛ بارش۱۲/۷میلیمتری باران سیل شد/تخریب سازه های غیرمجاز رودخانه کرج
 • بازدید وزیر دفاع آمریکا از مواضع حزب‌الله در مرز اسرائیل + تصاویر
 • فیلم قدیمی از سخنرانی رهبر انقلاب در کنار قاسم سلیمانی
 • جدیدترین عکس مهناز افشار و دخترش
 • با این سیستم می‌توانید همزمان چند گوشی را بصورت وایرلس شارژ کنید + تصاویر
 • کاریکاتور طعنه آمیز رسایی به روحانی +عکس
 • انجمن منحله روزنامه‌نگاران به نام یک “هیئت مذهبی” افطاری داد
 • سعود الفیصل دفن شد + تصاویر
 • تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه ۲۱ تیر
 • نرخ اجاره ‌آپارتمان‌های ۷۰ متری در تهران + جدول
 • گاف‌های متعدد خانم‌ها در یک برنامه تلویزیونی+فیلم
 • آیفون ۸ مدل شد + تصاویر
 • اسامی جان‌باختگان و مصدومان حادثه ذوب‌آهن اصفهان اعلام شد
 •  دانلود استیکرهای روز قدس برای تلگرام
 • اسفند ۱۳۹۶
  ش ی د س چ پ ج
  « بهمن    
   1234
  ۵۶۷۸۹۱۰۱۱
  ۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
  ۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
  ۲۶۲۷۲۸۲۹  
 • مارس 2018
  ش ی د س چ پ ج
  « فوریه    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31